dla rodziców

Jest to forma wsparcia w której uczestniczą najczęściej wszyscy członkowie rodziny.
W myśl systemowej koncepcji rodzin, zachowania każdego członka rodziny, zarówno dzieci jak i dorosłych, wpływają na odczucia i zachowania innych osób – tym samym problemy z jakimi zgłasza się rodzina są analizowane pod kątem tego, jak dana trudność wpływa na relacje między członkami rodziny i co można zrobić, aby poprawić jakość życia rodzinnego. Podjęcie psychoterapii może pomóc rodzinie rozwiązać problem poprzez rozmowy, wzajemne zrozumienie i spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Każda terapia poprzedzona jest konsultacjami wstępnymi, których celem jest zapoznanie się z problemami, z jakimi boryka się rodzina lub pacjent.
Każde ze spotkań, zarówno konsultacyjnych, jak i terapeutycznych trwa 60 minut i jest prowadzone przez dwóch terapeutów.

Psychoterapia par jest adresowana zarówno do osób, które doświadczają w związku kryzysu, nawarstwiających się trudności i konfliktów, jak i tych, którzy są zainteresowani rozwijaniem relacji, oraz poprawianiem jakości życia w związku. Terapia par stanowi pomoc w zrozumieniu uczuć, myśli, potrzeb, stylów komunikacji warunkujących podłoże relacji. Celem podjętej pracy jest zmniejszenie barier komunikacyjnych i emocjonalnych, utrudniających zarówno rozwój indywidualny każdego z partnerów, jak i związku jako całości.
Podjęcie terapii poprzedzone jest konsultacjami wstępnymi, podczas których terapeuci badają aktualne trudności, potrzeby partnerów, ustalają potencjalne cele, oraz dobierają adekwatną formę pomocy.
Każde ze spotkań, zarówno konsultacyjnych, jak i terapeutycznych trwa 60 minut i jest prowadzone przez dwóch terapeutów.

Oferta skierowana jest do rodziców dzieci o zwiększonym ryzyku wystąpienia zaburzeń rozwojowych - dzieci przedwcześnie urodzonych, dzieci z niską wagą urodzeniową lub będących rodzeństwem dzieci z trudnościami rozwojowymi. Celem jest cykliczna ocena i ewentualne wspieranie rozwoju dziecka. W ramach monitoringu proponujemy:

Warsztaty "Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną" relizowane są w postaci cyklu spotkań rozwijających kompetencje rodziców i opiekunów. Udział w nich pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy postępowania dzieci oraz radzić sobie z wyzwaniami wychowania. To oferta skierowana do osób chcących świadomie budować relację z dzieckiem, unikając błędów wychowawczych. Warsztatowa forma spotkań oraz konkretna, praktyczna wiedza pozwala na skuteczne przeniesienie nabytych umiejętności na sytuację rodzinną. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują materiały do pracy własnej.