O nas

Dzieci są dla nas jednocześnie niezwykle fascynujące i ważne – mamy więc dwa wystarczająco dobre powody, by chcieć dowiedzieć się o nich jak najwięcej

H.R.Schaffer

Poradnia Rozwoju Dziecka i Rodziny CRESCO to miejsce dla tych, którzy szukają rzetelnej wiedzy o rozwoju dziecka oraz wynikających z niej praktycznych i sprawdzonych podpowiedzi na temat wychowania i wspomagania rozwoju dziecka.

W Poradni Rozwoju Dziecka i Rodziny CRESCO wspieranie rozwoju dzieci polega na wczesnym wykrywaniu trudności, ich szczegółowej diagnozie oraz wdrożeniu odpowiedniego programu pomocy dziecku i rodzicom, gdyż istotnym elementem pracy specjalistów CRESCO jest także psychoedukacja rodziców i rozwijanie ich kompetencji wychowawczych.

Zespół osób pracujących w Poradni CRESCO składa się z psychologów, logopedów, pedagogów oraz terapeutów integracji sensorycznej. Są to specjaliści, którzy łączą rzetelną wiedzę z umiejętnością nawiązania kontaktu oraz zabawy z dziećmi. 

Naszą ofertę kierujemy także do przedszkoli i żłobków. Psychologowie pełnią opiekę w przedszkolach, prowadząc obserwacje i badania przesiewowe dzieci oraz wspierając nauczycieli w procesie wychowania i edukacji. Prowadzone są także spotkania tematyczne i warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych, których celem jest uczenie rozpoznawania trudności dzieci na wczesnym etapie i tym samym zwiększanie ich szans rozwojowych.

 

Poradnia Rozwoju Dziecka i Rodziny jest Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną wpisaną do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 4430.14.18