Pomysły

http://magazynzabawek.blogspot.com/

Uwaga otwieramy magazyn zabawek i twórczych pomysłów. Dla wszystkich, którzy szukają nowego pomysłu na zabawę. Polecamy. Kilka twórczych głów postanowiła w wolnych chwilach oddać się swojej pasji. Może to nic wielkiego ale cieszy :)

Już wkrótce NOWE ZABAWY pracujemy nad tym. Tymczasem ku zachęcie, warto samemu wymyślać zabawy dla swojego dziecka. Oto jedna z nich: "cmok, cmok, cmok, cmok, cmok, cmok (dotykamy palcem policzka, brody i różnych miejsc na twarzy dziecka), ugryzł w ucho ....(Stasia) smok (delikatnie szczypiemy w ucho naszego małego smyka). "  Niby nic takiego, ale już po kilku powtórzeniach maluch sam nadstawia buzię i czeka na cmok, cmok. Rozwija się jego pamięć i mowa, pewnie już za chwilę sam powie "cmok".

Złap woreczek

W tej zabawie obowiązuje jedna reguła – trzeba złapać woreczek. Rodzic rzuca woreczek a dziecko próbuje go złapać – potem koniecznie zamiana i rodzic próbuje łapać. Trudniejsza wersja polega na jednoczesnym rzucaniu (na trzy-cztery). Aby uatrakcyjnić zabawę dla starszego dziecka można próbować łapać woreczek do miski.

Czasem nie wiemy co kupić przedszkolakowi, szczególnie gdy ma już dużo zabawek. Ważne aby zabawka nie była „jednokrotnego użytku” a mogła być przez dziecko wykorzystywana w różnych zabawach. Taką cechę mają z pewnością instrumenty muzyczne. Poniżej kilka podpowiedzi zabaw z instrumentami:

  • Rozpoznawanie dźwięków i melodii

Gdy dziecko zna już dźwięki instrumentów (młodsze trzeba nauczyć pokazując jak grają instrumenty) dorosły lub rodzeństwo gra za przegrodą a dziecko odgaduje jaki to dźwięk.