O nas

Dzieci są dla nas jednocześnie niezwykle fascynujące i ważne – mamy więc dwa wystarczająco dobre powody, by chcieć dowiedzieć się o nich jak najwięcej

H.R.Schaffer

 Centrum Rozwoju Dziecka i Rodziny CRESCO to miejsce dla tych, którzy szukają rzetelnej wiedzy o rozwoju dziecka oraz wynikających z niej praktycznych i sprawdzonych podpowiedzi na temat wychowania i wspomagania rozwoju dziecka.

W Centrum Rozwoju Dziecka i Rodziny CRESCO wspieranie rozwoju dzieci polega na wczesnym wykrywaniu trudności, ich szczegółowej diagnozie oraz wdrożeniu odpowiedniego programu pomocy dziecku i rodzicom, gdyż istotnym elementem pracy specjalistów CRESCO jest także psychoedukacja rodziców i rozwijanie ich kompetencji wychowawczych.

Zespół osób pracujących w Centrum CRESCO składa się z psychologów, logopedów, pedagogów oraz terapeutów integracji sensorycznej. Są to specjaliści, którzy łączą rzetelną wiedzę z umiejętnością nawiązania kontaktu oraz zabawy z dziećmi. 

 

Regularnie prowadzone są także przez naszych specjalistów szkolenia, spotkania tematyczne i warsztaty dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Dzielimy się naszą wiedzą, doświaczeniem i pasją dotyczącą pracy z dziećmi. Szczególne miejsce w naszych działaniach ma także prowdzenie warsztatów rozwijających kompetencje wychowawcze rodziców oraz wychowawców.

 

CRESCO to także Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wpisana do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 4430.14.18

W ramach Poradni prowadzimy Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.