Polecamy

Zajęcia wwr 800x487

Wczesne wspomaganie rozwoju to bezpłatne zajęcia, mające na celu stymulowanie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością. Do korzystania z zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju uprawnione są wszystkie dzieci posiadające  opinię  o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Aby realizować zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w naszej Poradni, należy dostarczyć aktualną opinię o potrzebie wczesnego wspomagania oraz umówić się ze specjalistą w celu rozpoznania potrzeb dziecka i rodziny oraz wyboru odpowiedniej formy zajęć. Oferujemy zajęcia w postaci terapii psychologicznej, logopedycznej oraz terapii integracji sensorycznej lub rehabilitacji ruchowej. W naszej Poradni ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecko może uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach terapeutycznych w wymiarze 4 godzin miesięcznie.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

badabada znak szarosci tlo niebieskie

Poradnia CRESCO jest partnerem Fundacji Synapsis w realizacji programu „BadaBada”- Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu (www.badabada.pl). Celem realizowanego projektu jest zwiększenie dostępu do wczesnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz tym samym zwiększanie szans na skuteczne wspomaganie rozwoju dzieci zagrożonych oraz dotkniętych tym zaburzeniem.

W Poradni CRESCO można bezpłatnie przeprowadzić badanie przesiewowe z użyciem narzędzia SACS-R, które pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy rozwój społeczno-komunikacyjny dziecka ma typowy przebieg. Wszystkich rodziców dzieci w wieku 8-24 miesięcy (zarówno zaniepokojonych rozwojem dziecka jak również pragnących potwierdzić, że rozwój dziecka jest prawidłowy) zapraszamy na badanie. Polega ono na około 30 minutowej zabawie z dzieckiem w obecności rodzica. Na podstawie wykonanych prób osoba badająca wypełnia arkusz oceny. Rodzice otrzymują pisemną informację o wyniku badania. Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zacznijmy grać w gry

To jedna z tych gier, w które dorośli mogą grać z dziećmi, albo dorośli z dorosłymi :). Prosta, ale ciekawa gra na każdą okazję.  Dlaczego ją polecamy? Bo granie w planszówki z dziećmi to niezwykłą okazja do pogłębiania więzi, budowania relacji. Jeśli jest coś w co naprawdę warto zainwestować mając dzieci to są to więzi. Jeśli chodzi o   gry dla starszych przedszkolaków, warto zacząć od "Pędzących żółwi", potem przyjdzie czas na kolejne pozycje. Zachęcam gorąco.

Po Bronson, Ashley Merryman Rewolucja w wychowaniu Wydawnictwo Świat Książki

Popularnonaukowa pozycja pokazująca co nowego na froncie badań nad rozwojem dzieci oraz jakie praktyczne implikacje niosą ze sobą wyniki prezentowanych badań. Czy zawarta w niej wiedza jest podstawą do rewolucji? Na pewno może zmienić pewne utarte przekonania na temat tego jak postępować z dziećmi.