Warsztaty "Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną" relizowane są w postaci cyklu spotkań rozwijających kompetencje rodziców i opiekunów. Udział w nich pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy postępowania dzieci oraz radzić sobie z wyzwaniami wychowania. To oferta skierowana do osób chcących świadomie budować relację z dzieckiem, unikając błędów wychowawczych. Warsztatowa forma spotkań oraz konkretna, praktyczna wiedza pozwala na skuteczne przeniesienie nabytych umiejętności na sytuację rodzinną. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują materiały do pracy własnej.

Program warsztatów realizowanych w formie cyklu spotkań lub dwóch intensywnych dni warszttowych (tzw. "warsztaty weekendowe") oparte są na wiedzy zawartej w koncepcji Pozytywnej Dyscypliny j. Nelsen oraz z wykorzystaniem innych wartościwych współczesnych koncepcji wychowania:

Markham L. "Spokojni Rodzice Szczęśliwe Dzieci"

Rosenberg „Porozumienie bez przemocy”

Cohen „Rodzicielstwo przez zabawę”

Filozofia wychowania wg. Jaspera Juula

Cykl warsztatów składa się z 8 spotkań, jedno spotkanie trwa 3 godziny (180 minut). Liczebność grupy wynosi 12-16 osób.

Warsztaty prowadzą Certyfikowani Edukatorzy Pozytywnej Dyscypliny: Magdalena Sabik, Anna Szczypczyk