Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną

Kurs ma charakter warsztatowy, w większości składa się z ćwiczeń, dyskusji, rozwiazywania sytuacji problemowych. Dzięki udziałowi w tych warsztatach poznasz konkretne metody na to by łatwiej było się zrozumieć i porozumieć z dzieckiem. Będziesz mieć okazję poznać podejście do wychowania dzięki któremu znajdziesz równowagę - jak nie być zbyt pobłażliwym ale również zbyt surowym. Oznacza to zarówno szacunek do potrzeb, emocji dziecka jak i potrzebę budowania jego kompetencji, samodzielności i gotowości do współpracy. Pozytywna Dyscyplina pomaga Rodzicom zrozumieć jak wpływają na swoje dzieci, pozwala wykorzystać swoje i dziecka mocne strony do radzenia sobie z wyzwaniami wychowawczymi.

A co my (Edukatorki PD z Cresco) doceniamy najbardziej w Pozytywnej Dyscyplinie?

Jest elastyczna – pozwala wziąć to, co pasuje do Twojej rodziny, wieku i etapu rozwoju dzieci. Daje prawo do błędów i pokazuje jak konstruktywnie z nich korzystać, pokazując sobie i dziecku, że błędy to nieodzowny element uczenia się.

 

 

Stanowi zbiór dobrych strategii, jest przystępna w formie i dostosowana do współczesnej rodziny – taka „skrzynka z narzędziami” za którą stoi jednak spójne podejście do wychowania.

 

Warsztatowa forma spotkań oraz konkretna, praktyczna wiedza pozwala na skuteczne przeniesienie nabytych umiejętności na sytuację rodzinną. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują materiały do pracy własnej.

 

Warsztaty Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną odbywają się w dwóch formach:

1) Cykl  - 8 warsztatów 3h

2) Warszaty weekendowe - dwa dni (najczęściej dwie soboty z tygodniowym lub dwutygodniowym odstępem) po 8h

 

Dbając o komfort uczestników liczebność grupy wynosi maksymalnie 15 osób.

 

Aktualnie trwa cykl, który rozpoczą się 8 listopada 2019r.

Planujemy edycję weekendową w lutym 2020r. i kolejny cykl na wisonę 2020r.

 

 

Koszt: 400zł od osoby lub 700zł w przypadku gdy udział biorą oboje Rodzice