Rodzicielstwo z PD online czerwiec 2021 mały

12 godzinny kurs realizowany w formie 4 spotkań w godzinach 18.00 – 21.00 za pośrednictwem platformy ZOOM.

Terminy:

  •  7 czerwca (poniedziałek)
  • 14 czerwca (poniedziałek)
  • 21 czerwca (poniedziałek)
  • 28 czerwca (poniedziałek)

Dla kogo?

Dla rodziców, którzy potrzebują inspiracji i wsparcia w świadomym wychowywaniu dzieci. Celem kursu jest rozwinięcie kompetencji wychowawczych rodziców poprzez dostarczenie wiedzy
o opartych na szacunku do dzieci i jednocześnie skutecznych metodach wychowawczych. Każdy uczestnik będzie miał szanse wypełnić swoją rodzicielską skrzynkę wieloma narzędziami, za którymi stoi spójna koncepcja wychowania.

Co zyskujesz?

Zrozumienie zachowania dziecka i umiejętność odpowiedniego reagowania w sytuacji rodzicielskich wyzwań. Udział w warsztatach zawierających elementy wykładu, wiele przykładów i praktycznych ćwiczeń. Możliwość dyskusji z innymi rodzicami.

Tematyka spotkań

1.  Pozytywna Dyscyplina – założenia, jej miejsce wśród współczesnych metod wychowania.

Jakim rodzicem jesteś: uprzejmość i stanowczość w tym samym czasie

2. Zrozumienie przyczyn postepowania dzieci. Dlaczego dzieci się źle zachowują? – cztery błędne strategie zachowania.

3. Kary i konsekwencje a skupienie na rozwiązaniu.

4. Zachęcanie a zniechęcanie. Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, czyli pochwała i zachęta a etykiety.

Online – czego się spodziewać?

Po dokonaniu wpłaty za kurs Rodzic otrzymuje mailowo link do spotkania. Podczas spotkań ważny jest aktywny udział uczestnika – posiadanie działającej, włączonej kamerki i chęć do podejmowania dyskusji w grupach. Najważniejsze jest zainteresowanie tematem i otwartość na nową wiedzę i umiejętności!

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt: udział osoby (lub obojga rodziców) w kursie - 420zł

Osoba Prowadząca

Magdalena Sabik – pedagog specjalny, edukator Pozytywnej Dyscypliny, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w trakcie certyfikacji

www.magdasabik.pl

 

Kilka słów o sobie od Magdy…

Jestem specjalistą od przekuwania wiedzy na życie. To jest moja misja specjalna. Tak to widzę. Lubię proste rozwiązania, ale osadzone w mocnych podstawach. Wierzę, że każdy rodzic może poszerzyć swoje umiejętności i cieszyć się ze swojego rodzicielstwa.

Studia oligofrenopedagogika, potem kolejne studia wspierania rodziny i kursy, kursy i ciągłe dokształcanie się, bo w kwestii relacji w rodzinie wiedzy jest naprawdę dużo. Szukam drogi środka, bez skrajności. Jestem zwyczajną mamą, która czasem popełnia błędy. Razem z mężem wychowujemy czwórkę dzieci, a właściwie dwójkę, bo dwójka jest już po okresie, w którym wychowuje się dzieci.

Jakie nurty mnie inspirują?

Biorę to, co najlepsze z Porozumienia bez Przemocy, wspieram rodziców w nurcie Pozytywnej Dyscypliny
i Szkoły Rodziców i Wychowawców. Kocham i polecam Playful Parenting. Bardzo cenię Jespera Juula. Fascynuje mnie wiedza związana z badaniami nad mózgiem. Interesuje mnie wpływ nowych technologii na dzieci i młodzież. W tym temacie również proponuję warsztaty i konsultacje. Korzystam z wiedzy z obszaru SI. Jest mi bliska Metoda Self-Reg.