Kids Skills szkolenie kwiecień 2021

SZKOLENIE Metoda Kids' Skills - Dam Radę!

Termin: 16-18 kwiecień 2021r.

Szkolenie prowadzone w trybie trzydniowym, przeznaczone jest dla osób, które chcą posiadać wiedzę w zakresie TSR, pracować metodą Kids’s Skills. Po ukończeniu kursu istnieje możliwość ubiegania się o tytuł Ambasadora metody (uprawnienia do prowadzenia szkoleń).

Ilość godzin: 32h

Miejsce: Centrum Rozwoju Dziecka i Rodziny CRESCO, ul. Łużycka 19, 30-658 Kraków

UWAGA! W przypadku trwającej epidemii koronawirusa i utrzymujących się ograniczeń, uniemożliwiających przeprowadzenie szkolenia stacjonarnie w Centrum CRESCO w Krakowie, szkolenie zostanie przeniesione do przestrzeni on-line. Informujemy, że jest ono przygotowane również do przeprowadzenia go w formie zdalnej, nie tracąc na jakości. W takim przypadku cena szkolenia nie zmienia się.

Cena: 650zł

Prowadzi: Aneta Błaszczyk- mgr psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie i studiów podyplomowych Psychologia Kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, terapeuta a także mediator rodzinny. Ukończyła I i II stopień TSR, a także Kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat psychoterapeuty SNP PTP oraz samodzielnego prowadzenia psychoterapii, atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od 2014 roku posiada certyfikat Ambasadora metody Kids’ Skills. Jako psycholog prowadzi warsztaty i sesje rozwojowe dla pracowników korporacji w sektorze finansowym. W gabinecie prywatnym zajmuje się terapią indywidualną, par i rodzin. Pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi. Prowadzi również szkolenia i warsztaty rozwojowe.

Metoda Kids' Skills - Dam Radę! została stworzona przez fińskiego psychiatrę dr Bena

Furmana i charakteryzuje się wysoką skutecznością w procesie zdobywania pożądanych

umiejętności przez dzieci.

Dzieci chętniej uczą się nowych umiejętności niż przyjmują informację, że są do niczego

i muszą pozbyć się problemu.

Cel szkolenia:

• Zapoznasz się z praktyczną, innowacyjną metodą opartą na Podejściu

Skoncentrowanym na Rozwiązaniach

• Dowiesz się jak pomagać dzieciom w uczeniu się umiejętności przezwyciężania

trudności z emocjami i zachowaniem

• Dowiesz się jak zachęcać i wspierać dzieci, aby mogły zdobyć umiejętności by

przezwyciężać swoje problemy

• Dowiesz się jak radzić sobie z zachowaniami niepożądanymi lub brakiem poprawy

zachowania u dzieci

• Możliwość stosowania poznanych metod pracy w życiu zawodowym i rodzinnym

• Umiejętność dzielenia się znajomością metod z innymi profesjonalistami

• Możliwość samodzielnego prowadzenia szkoleń w programach „Dam Radę” i „Jestem

z Ciebie Dumny”

Korzyści z udziału w szkoleniu:

• Otrzymasz konkretne, praktyczne narzędzia do pracy z dziećmi powyżej 3 roku życia

• Będziesz mógł stosować metodę w życiu prywatnym i zawodowym wykorzystując ją

do pracy z dzieckiem, rodziną, grupą szkolną i grupą rodziców

• Otrzymasz certyfikat potwierdzający praktyczne umiejętności w zakresie metody

Kids'Skills

• Zdobędziesz możliwość uzyskania tytułu Ambasadora metody Kids'Skills po odbyciu

szkolenia i wykonaniu zadań potrzebnych do jego zdobycia

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób pracujących z dziećmi: pedagogów,

psychologów, terapeutów, doradców, pracowników społecznych, rodziców i opiekunów.

Szkolenie prowadzone jest przez certyfikowanego Ambasadora metody Kids’ Skills.

Program szkolenia trzydniowego 32h:

• Wprowadzenie do TSR, historia, początki, filozofia

• Przedstawienie 15 kroków - od przeformułowania problemu na umiejętność

• Przedstawienie programu dla młodzieży Mission Possible - zastosowanie w pracy z

młodzieżą i dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną

• Przedstawienie programu Jestem z ciebie dumny! z zastosowaniem metod: „dłoń życzeń”

i „kroków do odpowiedzialności”

W celu uzyskania tytułu Ambasadora należy odbyć w Centrum Terapii Krótkoterminowej w

Łodzi jednodniowy zjazd superwizyjny (8 godzin). Praca w małej grupie do 15 osób

w oparciu o omawianie przykładów z praktyki z użyciem metod programów „Dam Radę”

i „Jestem z Ciebie Dumny”.

Certyfikat:

Szkolenie kończy się uzyskaniem tytułu Ambasadora Polskiego Instytutu Programów „Dam

Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”.

Tytuł uprawnia do wystąpienia o certyfikat Ambasadora Helsinki Brief Therapy Institute

i wpis na listę trenerów rekomendowanych przez fiński instytut do prowadzenia w/w szkoleń

na arenie międzynarodowej.