Pomysły

Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię

Pomóż dziecku zbudować swoją historię. Dziecko potrzebuje naszych wspomnień by uczynić je swoimi. Czas biegnie, pamięć zawodzi. Dlatego warto sobie pomóc. Oczywiście można kupić gotowy album i wpisywać do niego kolejne fakty. Trudność jednak w tym, że nie wszystko piszemy i zostają puste miejsca. W dziecku rodzi się pytanie: dlaczego tu nic nie ma? Poza tym nie ma takich samych dzieci i każdy ma inną niezwykłą historię życia. Dlatego...

Znam opowieść rodzinną, w której dziewczynka już przed pójściem do szkoły drżała jak sobie da radę z tą tabliczką mnożenia! Opowieści starszego brata trochę ją przeraziły. Tabliczka mnożenia to wyzwanie dla dzieci ale też dla rodziców – jak pomóc dziecku ją opanować? Poniżej kilka podpowiedzi:

1. Jak gra "w statki"

Przygotowujemy dwie tabliczki mnożenia – dla dziecka i dla rodzica (lub starszego rodzeństwa)

 

Kilka sprawdzonych pomysłów na rysowanie z najmłodszymi

      1.   Dobre narzędzia.

Warto kupić dziecku dobre miękkie kredki. Jeśli damy dziecku wybór samo nam pokaże, którymi jest mu łatwiej bawić się w rysowanie. Na początek polecam pastele, ponieważ nie trzeba mocno dociskać by pozostawiały po sobie ślad, a przecież zostawienie na białej kartce jakiegoś śladu to już tworzenie. Po jakimś czasie można spróbować wprowadzić drewniane grube kredki. Raz na jakiś czas można pozwolić dzieciom używać pisaków, które są ciekawym urozmaiceniem naszych zabaw.