Polecamy

WYCHOWANIE BEZ NAGRÓD I KAR

Czy to możliwe? Czy to kolejna książka będąca pochwałą rodzicielskiego luzu? Raczej nie – autor w sposób konsekwentny, wychodząc od idei wychowania, poprzez przedstawienie podstaw koncepcji psychologii rozwojowej stojącymi za poszczególnymi strategiami wychowawczymi przechodzi do konkretnych wskazówek dla rodziców. Ogromnym walorem książki jest odwoływanie się do badań naukowych oraz koncepcji z podaniem źródeł (co nie zawsze ma miejsce w publikacjach popularnonaukowych). Niezwykle cenne jest pokazanie, że kluczowe jest nie to czego uczymy ale to czego dziecko się uczy. Jak ono spostrzega postawę i intencje dorosłego. Książka kontrowersyjna, jednocześnie wzbudzająca cenne refleksje. Wartościowa pozycja na mapie książek o współczesnych koncepcjach wychowania.  POLECAMY!!!

 

 

Nowa, ciekawa książka dziennikarki Ofelii Grzelińskiej. Warto poczytać! To kopalnia ciekawostek o macierzyństwie i wychowaniu w różnych zakątkach świata. Jak pisze sama autorka, dzięki doświadczeniu „zobaczenia” metod wychowawczych oraz przekonań na temat tego co dobre dla dziecka nabiera się dystansu i czasem z uśmiechem spogląda na to co samemu uznaje się za „pewnik”. Zachęca do refleksji na temat wpływu natury i kultury na macierzyństwo.

 

 

 

Do poczytania…

Wychowanie dziecka to nie jest realizowanie z góry określonego planu. Czasem aż żałuje:) Jaki pisze Autor Kompetentnej rodziny: „Dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych ludzi (…), którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale za to są stale gotowi, żeby się rozwijać. Jasper Juul nie daje recept, pokazuje za to, co jest ważne, na nowo zadaje pytania o czasem niewłaściwie rozumiane pojęcia tj. granice, odpowiedzialność. Polecam dla szukających refleksji nad wychowaniem i codziennością rodziny z dzieckiem.

 

 

 

Jedzenie...temat wielu dyskusji i rozterek

 

Co to znaczy "nic nie je"? Ile posiłków powinno jeść dziecko? Czy jak lubi tylko makarony to trzeba się martwić? A co z frytkami i szkolnym sklepikiem? Praktyczny poradnik, który z humorem ale przede wszystkim rzetelnie wyjaśnia co to znaczy dobra dieta dla twojego dziecka.

Polecamy!!!