Złap woreczek

W tej zabawie obowiązuje jedna reguła – trzeba złapać woreczek. Rodzic rzuca woreczek a dziecko próbuje go złapać – potem koniecznie zamiana i rodzic próbuje łapać. Trudniejsza wersja polega na jednoczesnym rzucaniu (na trzy-cztery). Aby uatrakcyjnić zabawę dla starszego dziecka można próbować łapać woreczek do miski.

 

 

Kamienna ścieżka

Zabawa w tor przeszkód to jedna z ulubionych zabaw maluchów i tych starszych dzieci. To także dobra zabawa dla rodzeństwa. Woreczki z grochem mogą sprawdzić się jako element toru przeszkód – układamy woreczki a zadaniem dziecka jest przejść stawiając stopy na woreczkach, tak jakby chodziły po kamieniach w górskim strumieniu.

 

Rzucanie do celu

Woreczki nadają się świetnie do rzucania do celu. Aby zabawę uatrakcyjnić trzeba przygotować kilka pojemników (miska, koszyk, kartonowe pudło). Oznaczamy miejsce z którego będziemy rzucać np. kładąc na podłodze gazetę. Dziecko podejmuje decyzję do którego celu rzucać – mierzy siły na zamiaryJ Dla starszych dzieci wprowadzamy punktacje i zapisujemy ją pojemnikach – teraz rzucanie do celu to już planowanie strategii jak wygrać turniej rzutów!