Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię

Pomóż dziecku zbudować swoją historię. Dziecko potrzebuje naszych wspomnień by uczynić je swoimi. Czas biegnie, pamięć zawodzi. Dlatego warto sobie pomóc. Oczywiście można kupić gotowy album i wpisywać do niego kolejne fakty. Trudność jednak w tym, że nie wszystko piszemy i zostają puste miejsca. W dziecku rodzi się pytanie: dlaczego tu nic nie ma? Poza tym nie ma takich samych dzieci i każdy ma inną niezwykłą historię życia. Dlatego...

 

Można zakupić gotowy album i wyciąć z niego to co nam pasuje a następnie skomponować własne strony w czystym albumie. Zaleta: jest niepowtarzalny i nie ma w nim pustych miejsc (brak wpisu), ponieważ powstaje na bieżąco. Nie robimy strony, jeśli nie ma co wpisać. Wklejane elementy sprawiają, że album jest wyjątkowy. Jest to z pewnością pomysł dla tych rodziców, którzy cenią szczególnie estetykę.

Drugi pomysł to... zeszyt. Najlepiej w twardych okładkach. W nim wpisujemy to co chcemy. Może to być list do dziecka, albo listy, mogą to być różne historie z życia malucha. Wklejamy wydrukowane zdjęcia, które zajmują mniej miejsca, a wyglądają też całkiem dobrze.

Jak to było kiedy byłem mały?

 

Taki zeszyt rośnie razem z dzieckiem. Nie kończy się na roczku, ani na trzech. Przecież najciekawsze teksty dzieci zaczynają wymyślać około 4 roku życia i trzeba je zapisywać! A co z dzieckiem, które ma 6 lat i jego filozoficzne myśli są na wagę złota?

Zapisujemy. Bo zeszyt leży w kuchni na parapecie i zawsze można do niego sięgnąć.

Tato, tato a opowiedz mi jeszcze raz jak to było, kiedy...