Jedzenie...temat wielu dyskusji i rozterek

Co to znaczy "nic nie je"? Ile posiłków powinno jeść dziecko? Czy jak lubi tylko makarony to trzeba się martwić? A co z frytkami i szkolnym sklepikiem? Praktyczny poradnik, który z humorem ale przede wszystkim rzetelnie wyjaśnia co to znaczy dobra dieta dla twojego dziecka.

Polecamy!!!

Dobra masa solna

Masa solna, która jest przyjemna w dotyku i miękka jak ciastolina, będzie atrakcyjna dla wszystkich dzieci. Warto dobrze ją przygotować. Długo można ją przechowywać w lodówce. Przepis: Dwie szklanki wody, jedna szklanka soli. Taką mieszankę trzeba gotować, aż sól stanie się miałka. Dolewamy dwie łyżki oleju. Po jakimś czasie, zdejmujemy z ognia i czekamy aż się trochę przestudzi. Następnie do jeszcze ciepłego garnka wsypujemy mąkę i mieszamy drewnianą łyżką, aż masa stanie się gęsta. Całość wyjmujemy na stolnicę i wyrabiamy ciasto dodając jeszcze mąkę. Masa powinna być plastyczna, miękka i przyjemna w dotyku.

Krojenie wałeczków, odbijanie foremek, robienie kuleczek i ślimaków to świetna zabawa na rodzinny wieczór.